5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy remoncie łazienki

Łazienka to nie tylko jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, ale także jedno z najbardziej wymagających. Ze względu na dużą wilgotność powietrza oraz wysokie temperatury, łazienka to miejsce szczególne narażone na występowanie pleśni oraz grzybów – istotne jest więc nie tylko odpowiednie zabezpieczenie powierzchni płaskich, ale także zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Zapoznaj się z tekstem, aby poznać pięć najważniejszych kwestii, o których warto pamiętać, by remont łazienki mógł zakończyć się sukcesem.

O czym pamiętać przeprowadzając remont łazienki?

Planując remont łazienki, warto pamiętać o przeprowadzeniu kompleksowej kontroli instalacji i przewodów. Jest to jedna z najważniejszych kwestii gwarantujących bezpieczeństwo. Sprawdzenie szczelności przewodów elektrycznych oraz wodociągowych, pozwoli także na uniknięcie nieprzyjemności związanych z koniecznością ponownego kucia kafelek w przypadku nagłej awarii, której początki mogły być zauważone znacznie wcześniej.

Kolejną istotną sprawą jest wykonanie wentylacji oraz jej dokładne sprawdzenie. Łazienka to miejsce wyjątkowo narażone na wilgoć oraz duchotę, a nieprawidłowo wykonana wentylacja uniemożliwi ich odprowadzenie z pomieszczenia. W efekcie na nieodpowiednio zanieczyszczonych powierzchniach może tworzyć się pleśń. Warto więc zadbać o to, by wentylacja działała prawidłowo, a także, by jej moc była dopasowana do wielkości pomieszczenia.

W trakcie remontu i urządzania łazienki pamiętać należy o zapewnieniu dobrego oświetlenia. Kilka źródeł światła pozwoli na stopniowanie jego natężenia. Warto także zadbać o oświetlenie lustra.

O tym, jak istotna jest kwestia kolorystyki wnętrza, nie należy zapominać szczególnie w przypadku łazienki, która niejednokrotnie jest małym pomieszczeniem, pozbawionym okna. W takim przypadku polecane są jasne kolory ścian oraz podłóg – pozwolą one na optyczne powiększenie przestrzeni.

W przypadku projektowania łazienki warto postarać się o jej ponadczasowy wystrój, który nie jest podyktowany tymczasową modą.