Jak zmienić wizerunek biura? Renowacja firmowych wnętrz bez tajemnic

Firmowe biuro to zarazem miejsce pracy, jak i wizytówka przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważne jest, aby jednocześnie sprzyjało efektywności pracowników, jak i wywoływało odpowiednie wrażenie na klientach. Żeby tak było, raz na jakiś czas potrzebny jest, mniejszy lub większy, remont. Wiadomo, wszystko zużywa się, traci świeży wygląd. Na dodatek, stare wnętrza mogą być niedostosowane do nowych potrzeb albo technologii. Podpowiadamy więc, jak przeprowadzić renowację, mając na uwadze zarówno funkcjonalność, jak i estetykę biura.

Jedną z podstawowych rzeczy, jakie można wykonać, aby szybko zmienić firmowy wizerunek, jest malowanie biura. Nawet jeśli wszystko inne pozostanie bez zmian, to odświeżone ściany w zrobią ogromną różnicę. Trzeba tylko dobrze przemyśleć wybór koloru (lub kolorów). Odmalowane mogą zostać również sufity, a jeśli chcemy iść jeszcze o krok dalej, możemy zająć się podłogami. Wymiana wykładziny również nie jest bardzo czasochłonną operacją, a w połączeniu z przemalowaniem ścian sprawi, że znajdziemy się w zupełnie innych wnętrzach.

Remont biura – nie tylko malowanie

Oczywiście i na tym odnawianie biura nie musi się skończyć. Jeżeli istnieje taka potrzeba, a finanse na to pozwalają, można również wymienić zużyte meble. Tutaj zwrócić trzeba uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, aby nowe meble pasowały do nowej kolorystyki ścian i podłóg. Po drugie, aby pasowały do nowoczesnego wyposażenia. Na przestrzeni lat znacząco zmieniły się gabaryty komputerów i monitorów, nikt nie używa faksów, za to przydać się może projektor i ekran ścienny

Co jeszcze możemy zrobić? Jeżeli aktualnie firmowe wnętrze to jedna, otwarta przestrzeń, warto rozważyć postawienie ścianek działowych. Zadbamy w ten sposób o prywatność pracowników, a także przygotujemy miejsca na rozmowy z klientami. I jeszcze jedno: rośliny. Nie zapominajmy o roślinach, które również podnoszą zarówno komfort, jak i estetykę biura.